"Srebro na wagę złota" - akcja misyjna Księży Sercanów

„Srebro na wagę złota” to największa z ogólnopolskich akcji prowadzonych przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów w ramach projektu zbieramto.pl | dla misji i środowiska. Jej celem jest budowa domów i przedszkola w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia w Opol na Filipinach. Inicjatywa polega na zbiórce srebrnego złomu, który jest przetapiany na Krzyżyki sercańskie. Dochód z ich rozprowadzania przeznaczamy na budowę domów dla rodzin koczujących pod namiotami. Ponadto, z myślą o najmłodszych mieszkańcach Wioski powstaje przedszkole (koszt inwestycji wynosi 155 800 zł). Każdy podarowany gram srebra, każdy zakupiony krzyżyk przyśpiesza prace budowlane.

Ze strony zbieramto.pl:

Jak można pomóc?

W wielu szkatułkach leży zniszczona srebrna biżuteria, której naprawa nie jest opłacalna. W kredensach zalegają poczerniałe srebrne cukierniczki, zdekompletowane sztućce albo zepsute papierośnice. Często mają wartość wyłącznie sentymentalną. Dzięki naszej akcji otrzymują „drugie życie” i mogą dać schronienie wielodzietnej filipińskiej rodzinie. Już za 6 kg starego srebra jesteśmy w stanie wybudować 1 nowy dom! Otwórzmy serca i szkatułki. Przeszukajmy szuflady i szafki. Podzielmy się tym, co często nieużywane i zbędne. Przekazując srebrny złom budujesz domy, przedszkole i przywracasz nadzieję. Do tej pory w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia powstało 585 domów (stan na listopad 2015 r.) na 600 planowanych, w tym 20 domów dzięki Darczyńcom z Polski.

Oprócz szlachetnego złomu, w ramach inicjatywy „zbieram i wspieram” gromadzimy elektrośmieci: płyty CD/DVD, baterie i telefony komórkowe.

Przeczytaj więcej o tej ogólnopolskiej eko - akcji na rzecz Filipińczyków:

Budujemy domy i przedszkole

Włączmy się w to misyjne dzieło - srebrny złom będzie zbierany przez cały kwiecień. Przynosimy podpisany w kopercie, woreczku itp. i oddajemy P. H.Kokot lub klasy młodsze wychowawcom.
[HK] 

 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!