Pierwsza w historii szkoły międzynarodowa wideokonferencja uczniów

W piątek 25 listopada uczniowie byli uczestnikami niecodziennego wydarzenia. Pierwszy raz w historii szkoły uczestniczyli w międzynarodowej wideokonferencji z uczniami z Belgii, Norwegii, Słowacji i Łotwy. Wideokonferencja przeprowadzona przez nauczycieli za pomocą aplikacji Skype-for-business oraz MS Office 365 była pierwszym wirtualnym spotkaniem i powitaniem uczniów, którzy będą ze sobą współpracować i razem się uczyć w ramach projektu Erasmus+.

Nasza szkoła w latach 2016 - 2018 będzie realizowała projekt: The ICT road to STEM through TCC. (The Information and Communications Technology road to Science, Technology, Engineering and Mathematics through Transnational Collaboration and Communication - Technologie Informacyjne i Komunikacyjne drogą do Nauki, Technologii, Inżynierii i Matematyki poprzez Ponadnarodową Współpracę i Komunikację).

Szkołami partnerskimi są: 

  • Norwegia - Årum skole, Fredrikstad
  • Belgia - Basisschool weg-wijzer, Dessel
  • Finlandia - Tolkkisten koulu, Porvoo
  • Łotwa - Gulbenes vidusskola, Gulbene
  • Polska - Zespół Szkolno-Przedszkolny, Studzienice
  • Słowacja - Zakladna skola, Nitra

W czasie wideokonferencji zaśpiewaliśmy po angielsku naszą projektową piosenkę i każda klasa powitała po polsku oraz po angielsku partnerskie szkoły. Obserwowaliśmy powitania przygotowane przez szkoły z europejskich krajów.

Następne wideokonferencje już w lutym 2017 roku. Wówczas poszczególne klasy będą uczestniczyły w tzw. "STEM challenges", czyli naukowych wyzwaniach. W kilku odrębnych, klasowych wideokonferencjach przygotujemy naukowe wyzwanie dla rówieśników z europejskich szkół i spóbujemy rozwiązać przygotowane przez nich wyzwanie dla nas.                              

[HN] 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!