STEM CHALLENGE - wideokonferencje w ramach projektu Erasmus+

W dniach 10.02 – 16.02 uczniowie naszej szkoły w ramach realizowanego przez nas projektu „STEM” pod patronatem Erasmus+, wzięli udział w wideokonferencjach. Poprzez program Skype for Business łączyliśmy się z uczniami i ich nauczycielami z partnerskich szkół. Zadaniem każdego uczestnika było przeprowadzenie eksperymentu, podczas którego prowadzone były dyskusje z uczestnikami konferencji na temat przewidywanych rezultatów w kolejnych krokach doświadczeń, oczywiście w języku angielskim.

10 lutego przygodę z eksperymentami wraz z uczniami z Belgii i Słowacji rozpoczęła klasa II a, która zaprezentowała doświadczenie „Chemiczne jajo”.

W poniedziałek 13 lutego klasa V zaskoczyła swoich kolegów z Norwegii i Łotwy doświadczeniem „Urodziny ducha” i wytłumaczyła, jak w „magiczny” sposób zgasły świeczki na torcie.

Klasa VI w walentynkowe święto uczniom z Łotwy i Słowacji zaprezentowała doświadczenie „Łoże fakira”.

15 lutego uczniowie z Finlandii i Norwegii wspólnie próbowali wyjaśnić eksperyment klasy III b „Spragniony psikusa”, czyli dlaczego woda nie wyciekała z dziurawej butelki?

Tydzień doświadczeń i eksperymentów zakończyła klasa III a, która łącząc się z uczniami z Belgii, omówiła przebieg i efekty doświadczenia „Walka żywiołów – ognia, wody i powietrza”. Niestety z przyczyn technicznych, nie udało się połączyć z nami uczniom z Finlandii.

My też wzbogaciliśmy swoją wiedzę, oglądając oraz wyjaśniając doświadczenia i eksperymenty naszych kolegów i koleżanek z partnerskich szkół.
Szczegółowy przebieg oraz więcej informacji o wideokonferencjach na naszych blogachzapraszamy!
[Zespół Erasmus+]

Klasa II a - koordynator P. M. Bałuch 

Klasa V - koordynator P. I. Przemyk 

Klasa VI - koordynator P. H. Kokot 

Klasa III b - koordynator P. K. Pławecka 

Klasa III a - koordynator P. A. Gregorczyk 

 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!