Aktualności rok szkolny 2022/23

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Utworzono: środa, 09 listopada 2022
5 listopada, to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nasze przedszkolaki w tym dniu wzięły udział w bajkowych zajęciach wykazując się znajomością treści bajek, rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe, układały puzzle, tańczyły przy muzyce.
Ilustracja do przeczytanej książki

Ilustracja do przeczytanej książki

Utworzono: poniedziałek, 31 października 2022
27 października 2022 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Ilustracja do przeczytanej książki. Nadeszło wiele pięknych prac, co sprawiło, że komisja miała duży dylemat w przydzielaniu nagród i miejsc. Prace był oryginalne, pomysłowe i wykonane bardzo starannie.
Dzień Kundelka

Dzień Kundelka

Utworzono: piątek, 28 października 2022
25 października - Dzień Kundelka, to także Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Kundelki nie należą do żadnej konkretnej rasy, ale są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.
Wycieczka do ŻCER

Wycieczka do ŻCER

Utworzono: poniedziałek, 24 października 2022
Dziś starsze grupy pojechały na wycieczkę do Żorskiego Centrum Edukacji na warsztaty regionalne - Kiszenie Kapusty. Dzieci uczestniczyły w lekcji regionalizmu na żywo biorąc udział w pracach związanych z kiszeniem kapusty, poznając język gwarowy i trud pracy, jaki kiedyś wykonywały gospodynie.
Wizyta przedszkolaków w bibliotece

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

Utworzono: czwartek, 20 października 2022
Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przedszkolaki odwiedziły bibliotekę w Studzienicach.
Ognisko przedszkolne

Ognisko przedszkolne

Utworzono: środa, 12 października 2022
Jesień jest piękną kolorową porą roku stwarzającą okazję do zorganizowania ogniska. Dzisiaj wszystkie przedszkolaki skorzystały z zaproszenia i gościnności Rodziców naszego przedszkolaka i poszły na ognisko. Dzieci brały udział w zabawach kołowych, zbierały liście, kasztany i poszukiwały skarbów czekając na pieczone kiełbaski.
Wykopki - zajęcia  w terenie przedszkolaków

Wykopki - zajęcia w terenie przedszkolaków

Utworzono: czwartek, 06 października 2022
W ramach realizacji programu regionalnego "Studzienickie bajtle" Biedronki i Pszczółki wybrały się na pole państwa Janoszów, aby zobaczyć, jak wyglądają jesienne prace polowe.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Utworzono: poniedziałek, 03 października 2022
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. To dzień, który stwarza okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
Dzień Chłopaka w przedszkolu

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Utworzono: piątek, 30 września 2022
Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka! 30 września to święto wszystkich chłopaków, w tym naszych przedszkolaków. Z tej okazji wszystkim chłopakom dużym i małym życzy dziś sercem całym: zdrowia, szczęścia i radości, wielu sukcesów i pomyślności!!!
Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Utworzono: piątek, 23 września 2022
Dzień Przedszkolaka obchodzimy corocznie 20 września. Święto ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej. Przedszkolaki świętowały przy największych przebojach dla dzieci przeplatanymi konkurencjami sportowymi i zabawami integracyjnymi.
Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!