Powiatowy Konkurs Europejski

22 maja odbył się Powiatowy Konkurs Europejski dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Do zmagań zgłosiło się 6 dwuosobowych zespołów ze szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego: SP nr 7 w Ćwiklicach, SP nr 6 w Czarkowie, SP nr 11 w Porębie, SP nr 8 w Rudołtowicach, sp nr 16 w Studzienicach, SP nr 14 w Wiśle Wielkiej.

Konkurs składał się z czterech części. Uczniowie wypełnili test wiedzy europejskiej, odgadywali nazwy słynnych miejsc i zabytków znajdujących się w Europie oraz rozpoznawali flagi państw . Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat zagadnień europejskich. W dogrywce o pierwsze miejsce stanęły drużyny z Ćwiklic i Wisły Wielkiej musiały wykazać znajomością stolic wybranych państw.
Poziom wiedzy dzieci był znakomity, dlatego wszyscy otrzymali nagrody oraz dyplomy. Na podium uplasowały się drużyny z SP nr 7 z Ćwiklic, SP nr 14 z Wisły Wielkiej oraz SP nr 6 z Czarkowa.

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy! Część nagród ufundowało Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej oraz Punkt Informacyjny Unii Europejskiej w Polsce .

[M.B, M.B]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!