Przykłady dobrej praktyki

Mając na uwadze wysoką jakość kształcenia, wychowania i opieki prezentujemy nasze działania i materiały uznane za przykłady dobrych praktyk edukacyjnych. Mamy nadzieję, że będą stanowiły inspirację dla innych szkół i placówek do podejmowania efektywnych działań edukacyjnych.

Przykłady dobrych praktyk - publikacje w ogolnopolskim czasopiśmie metodycznym "Wychowanie przedszkolne" 2021/22

  1. B.Morkisz: Geometryczny świat przedszkolaka – przykładowy scenariusz projektu, "Wychowanie przedszkolne" 28 kwietnia 2022 nr 76 (Maj 2022)
  2. B.Morkisz: Cztery pory roku w życiu przedszkolaka – przykładowy scenariusz projektu, "Wychowanie przedszkolne" 7 kwietnia 2022 nr 75 (Kwiecień 2022) 

Nasze przykłady dobrych praktyk na stronie RODN „WOM” w Bielsku-Białej - publikacja 2020

  1. “Nasze podróże po Śląsku”. Program edukacyjno-wychowawczy dla uczniów klas III - M.Bartas, G.Nowak
  2. Program adaptacyjno-integracyjny: “Nową drogą pójdziemy odważnie! Pomoże nam w tym starsza koleżanka i starszy kolega - A.Gregorczyk, M.Sojka
  3. „Od brukarza do stolarza… czyli zawodowy zawrót głowy”. Program edukacyjno-wychowawczy z elementami wiedzy o regionie dla uczniów klasy 1a i 1b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach - M.Bartas, G.Nowak

Nasze przykłady dobrych praktyk na stronie RODN „WOM” w Bielsku-Białej - publikacja 2018

  1. Innowacja pedagogiczna. Przedszkolaki bawią się i programują z Ruby - A.Gregorczyk
  2. Z biegiem Wisły - Program edukacyjno-wychowawczy dla uczniów przebywających w świetlicy - A.Chlebek-Rolska
  3. Powiatowy Konkurs Historyczno-Przyrodniczy „Z biegiem Wisły: - A.Chlebek-Rolska, A.Gregorczyk

 

PROJEKT "Technologie multimedialne w nauczaniu języka angielskiego" wyróżniony certyfikatem EUROPEAN LANGUAGE LABEL. Certyfikat jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne,Warszawa 2011;

PROJEKT „Zastosowanie ICT w nauczaniu i uczeniu się metodą projektu edukacyjnego” nagrodzony w konkursie EDUINPIRACJE, który ma na celu wyłonienie i promocję najlepszych, najbardziej wartościowych praktyk spośród projektów dofinansowywanych przez FRSE, Warszawa 2011.

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW, Warszawa 2012r.;

PROJEKT „Bliżej tradycji kulturowych Ziemi Pszczyńskiej – warsztaty tańców pszczyńskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców powiatu pszczyńskiego” w Biuletynie Informacyjnym Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Katowice 2012r., Przykład dobrej praktyki w zakresie realizacji projektu - zobacz stronę 12;

PUBLIKACJA "W kręgu Karola Goduli. Informacje i inspiracje dydaktyczne, red. H.Nocoń, L.Staniczek, Regionalny Ośrodek Doskonalenie Nauczycieli „WOM” w Katowicach, Katowice 2012 - artykuły naszych nauczycieli; 

EUROPEJSKI CERTYFIKAT INNOWACYJNOŚCI W NAUCZANIU JĘZYKÓW OBCYCH DLA NASZEJ SZKOŁY, EUROPEAN LANGUAGE LABEL, European Language Label Certyfikat jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne, Warszawa 2013r.

NOMINACJA OŚRODKA ROZWOJU EDUKACJI DO WYRÓŻNIENIA za podjęcie przez szkołę działań na rzecz rozpoznawania i rozwijania zainteresowań predyspozycji i zdolności najmłodszych uczniów w szkole, Warszawa 2013r. Formatka - Rozwijamy zdolności najmłodszych uczniów

PUBLIKACJA H.Nocoń, K.Pławecka, Z.Szołdra, "Dziedzictwo historyczno-kulturowe ziemi pszczyńskiej. Podróż przez cztery pory roku", Pszczyna 2013
Pobierz książkę w wersji pdf

PROJEKT "LIVING MATHS" OCENIONY JAKO PRZYKŁAD DOBREJ PRAKTYKI, Warszawa, 2014r.

PUBLIKACJA "Śląskość na co dzień i od święta. Przykłady dobrej praktyki w przedszkolu i w szkole podstawowej", Katowice 2014r.

NAGRANIE POKAZOWEJ LEKCJI EDUKACJI REGIONALNEJ - przykład dobrej praktyki w ramach projektu 'O regionie.w regionie", Studzienice - Katowice 2014r.

PROJEKT CYKL WIECZORÓW REGIONALNYCH „JEST TAKIE MIEJSCE NA ZIEMI, GDZIE CHLEB SMAKUJE NAJBARDZIEJ” w KONKURSIE "SZKOŁA Z TRADYCJĄ"  - promującym te elementy kształcenia i wychowania, które w przyszłości zaowocują obywatelskim, kreatywnym, odpowiedzialnym stosunkiem do otaczającej nas rzeczywistości. Istotą projektu jet przywrócenie tradycyjnej roli szkoły jako miejsca, wokół którego może ogniskować się życie małych wspólnot, Warszawa 2015r.

AUDYCJA RADIOWA - przykłady dobrych praktyk w zakresie edukacji regionalnej, Katowice

REALIZACJA EDUKACJI REGIONALNEJ  w naszej szkole jako przykład dobrej praktyki, Dąbrowa Górnicza 2016r.

KONFERENCJA "Edukacja regionalna w systemie szkolnym", WOM Katowice, 14.09.2016r.

TYTUŁ PROMOTORA I LIDERA EDUKACJI REGIONALNEJ DLA NASZYCH NAUCZYCIELI, październik 2016r.

SUPER WOLONTARIUSZE - wyróżnienia dla naszych nauczycieli - grudzień 2016r.

Nagrody dla naszych nauczycielek w konkursie na scenariusze lekcji muzealnych - wrzesień 2017

Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny "Z biegiem Wisły" - grudzień 2017r.  - informacja na portalu ROKU RZEKI WSŁY

 

 

 

PONIŻEJ:

1. Opis działań w zakresie wdrażania kompetencji kluczowych w Szkole Podstawowej nr 16 w ZSP w Studzienicach /wysłano do Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie/:

  • Projekt "The ICT road to STEM through TCC" dotyczy kompetencji informatycznych, kompetencji naukowo-technicznych i posługiwania się językiem obcych.
  • Cykl wieczorów regionalnych „Jest takie miejsce na Ziemi, gdzie chleb smakuje najbardziej” jako przykład dobrej praktyki dotyczy głównie kompetencji: świadomość i ekspresja kulturalna, kompetencje społeczne i obywatelskie.

2. Opis działań w zakresie wdrażania kompetencji kluczowych w Przedszkolu Publicznym nr 18 w ZSP w Studzienicach /wysłano do Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie/:

  • Innowacja pedagogiczna o charakterze metodyczno – programowym „Przedszkolaki bawią się i programują z Ruby” dotyczy kompetencji informatycznych;
  • Projekt „Mały laborant” jako „Piątkowe popołudnia z eksperymentami” dotyczy kompetencji naukowo – technicznych.
Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!