Aktualności rok szkolny 2022/23

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono: piątek, 25 listopada 2022
Miękki, puchaty i taki z łatką obchodzi swoje święto 25 listopada. Najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka. Chociaż dzieciom nie brakuje coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!. Dziś przedszkolaki przyniosły swojego małego przyjaciela...
Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego „Zwierzęta w poezji dziecięcej”

Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego „Zwierzęta w poezji dziecięcej”

Utworzono: wtorek, 22 listopada 2022
Dziś w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci zaprezentowały wierszyki o zwierzątkach. Gratulujemy wszystkim małym artystom za piękny występ! Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu. Zapraszamy na bloga:
Przedszkolaki polecają książki

Przedszkolaki polecają książki

Utworzono: środa, 16 listopada 2022
Nasze przedszkole bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, uchwalonym przez Radę Ministrów. Ma on na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce. Jednym z priorytetów programu jest zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego. W związku z tym nasza przedszkolna biblioteczka wzbogaciła się o nowe książeczki, które można wypożyczyć u...
Akademia Zdrowego Uśmiechu

Akademia Zdrowego Uśmiechu

Utworzono: środa, 16 listopada 2022
We wtorek, 15 listopada w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z programu Akademii Zdrowego Uśmiechu. Wraz z pluszowym asystentem Dinusiem dzieci uczyły się właściwej higieny jamy ustnej oraz zdrowych nawyków żywieniowych.
Różni, ale tacy sami

Różni, ale tacy sami

Utworzono: czwartek, 10 listopada 2022
Dzisiaj nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach Różni, ale tacy sami zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Celem zajęć było pokazanie dzieciom, w jaki sposób komunikacją się ze sobą i ludźmi słyszącymi osoby niedosłyszące i głuche, a jednocześnie wskazanie z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień. Podczas warsztatów dzieci poznały...
Udział dzieci w akcji „Szkoła, do hymnu!”

Udział dzieci w akcji „Szkoła, do hymnu!”

Utworzono: czwartek, 10 listopada 2022
Jak co roku, nasze przedszkole wzięło udział w akcji Szkoła do hymnu polegającej na uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego. O godzinie 11.11 w przeddzień uroczystości tj. 10.11. wszystkie dzieci oraz nauczyciele odśpiewali hymn narodowy.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Utworzono: środa, 09 listopada 2022
5 listopada, to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nasze przedszkolaki w tym dniu wzięły udział w bajkowych zajęciach wykazując się znajomością treści bajek, rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe, układały puzzle, tańczyły przy muzyce.
Ilustracja do przeczytanej książki

Ilustracja do przeczytanej książki

Utworzono: poniedziałek, 31 października 2022
27 października 2022 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Ilustracja do przeczytanej książki. Nadeszło wiele pięknych prac, co sprawiło, że komisja miała duży dylemat w przydzielaniu nagród i miejsc. Prace był oryginalne, pomysłowe i wykonane bardzo starannie.
Dzień Kundelka

Dzień Kundelka

Utworzono: piątek, 28 października 2022
25 października - Dzień Kundelka, to także Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Kundelki nie należą do żadnej konkretnej rasy, ale są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.
Wycieczka do ŻCER

Wycieczka do ŻCER

Utworzono: poniedziałek, 24 października 2022
Dziś starsze grupy pojechały na wycieczkę do Żorskiego Centrum Edukacji na warsztaty regionalne - Kiszenie Kapusty. Dzieci uczestniczyły w lekcji regionalizmu na żywo biorąc udział w pracach związanych z kiszeniem kapusty, poznając język gwarowy i trud pracy, jaki kiedyś wykonywały gospodynie.
Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!