Prestiżowa nagroda dla naszej nauczycielki!

Z radością informujemy, że nauczycielka naszego przedszkola i szkoły Pani Aleksandra Gregorczyk zdobyła nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie "Nauczyciel z POWER-em".

Konkurs jest inicjatywą mającą na celu wyróżnienie osób biorących udział w zagranicznych mobilnościach oraz promocję najciekawszych efektów projektów mobilności realizowanych przez beneficjentów Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w sektorach Edukacja szkolna oraz Kształcenie i szkolenia zawodowe w latach 2014-2017.
Konkurs skierowany był do nauczycieli różnych obszarów nauczania, którzy biorąc udział w wyjazdach zagranicznych w ramach Programu POWER zdobyli wiedzę i umiejętności, pozwalające na opracowanie innowacyjnych materiałów edukacyjnych wykorzystywanych do pracy z uczniami.
Celem konkurs było:
• zaprezentowanie najciekawszych narzędzi mogących usprawnić pracę nauczycieli w obrębie polskiego systemu edukacji;
• identyfikację przykładów dobrych praktyk z danego obszaru nauczania;
• wyłonienie najlepszych wypracowanych materiałów konkursowych mogących być inspiracją do tworzenia innowacyjnych metod nauczania przez innych nauczycieli;
• innowacyjne upowszechnianie rezultatów realizowanych projektów oraz dbałość o ich trwałość.

Ogłoszenie wyników odbyło się na konferencji inaugurującej krajowe obchody Trzeciego Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowy w Warszawie, gdzie nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Aleksandra Gregorczyk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Studzienicach zdobyła II miejsce.

Nauczycielka do konkursu zgłosiła samodzielnie opracowaną i zrealizowaną w roku szkolnym 2017/18 innowację pedagogiczną o charakterze metodyczno – programowym „Przedszkolaki bawią się i programują z Ruby”. Realizowane były własne pomysły autorki i stworzone do nich pomoce dydaktyczne oraz pomysły zdobyte podczas szkoleń na Malcie, w ramach realizacji projektu: "ENTER dla TIK - podniesienie jakości kształcenia poprzez rozwijanie kompetencji informacyjno - komunikacyjnych nauczycieli Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Studzienicach".
Podstawowymi formami organizacyjnymi w realizacji programu był zabawy tematyczne, w które wplecione zostały zadania i zabawy związane z programowaniem i kodowaniem. Towarzyszką zabaw dzieci oraz przewodniczką w nauce programowania i kodowania była mała, niesforna dziewczynka Ruby (ręcznie uszyta lalka – szmacianka), bohaterka książki Lindy Liukas „Hello Ruby. Programowanie dla dzieci”. Do nauki programowania wykorzystywano wiele elementów powszechnie obecnych w przedszkolu, na przykład układanki, zabawki czy klocki. Korzystano również z robotów (Bee – Boty, ozoboty, Dash i Dot, Doc) tabletów, maty edukacyjnej Mistrzów Kodowania, kolorowych kubków itp.

GRATULUJEMY!

 

 

 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!