XV Matematyczny Kogel-Mogel już za nami!

Mottem XV Matematycznego Kogla-Mogla dla uczniów klas szóstych gminy Pszczyna była myśl Stanisława Staszica „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”.

Konkurs odbył się w tym roku 3 grudnia o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 4 w Pszczynie i wzięło w nim udział 23 szóstoklasistów ze szkół naszej gminy. Zadania sprawdzały przede wszystkim umiejętność praktycznego zastosowania poznawanych na lekcjach umiejętności, gdyż ich treści osadzone były w sytuacjach z życia codziennego. Pojawiła się też krzyżówka, która sprawdzała znajomość różnorodnych matematycznych pojęć. W czasie, gdy uczestnicy konkursu posilali się po wytężonej pracy, w oczekiwaniu na wyniki, komisja w składzie: P. B. Kloc, P. K.Żemła, P. M. Ilga oraz P. H. Kokot oceniła prace i ogłoszono zwycięzców.

Na podium stanęli:

  •  I miejsce ex aequo:

Dorota M. z SP nr 18 w Pszczynie /op. P. I. Goraus-Szklorz /
Mateusz Cz. z SP nr 3 w Pszczynie /op. P. L. Jurczyga/

  • II miejsce:

Kacper Z. z SP nr 12 w Studzionce /op. P. I. Czernik/

  •  III miejsce:

Andrzej W. z ZSP w Łące /op. P. A. Kołoczek/

  • IV miejsce ex aequo:

Magdalena J. z SP nr 1 w Pszczynie /op. P. E. Czernecka/
Natalia L. z SP nr 4 w Pszczynie /op. P. M. Nowak/

  • V miejsce:

Artur M. z ZSP w Studzienicach

  • VI miejsce:

Filip W. z SP nr 3 w Pszczynie

Gratulujemy!

Organizatorzy konkursu, tj. Halina Kokot i Marzena Nowak składają serdeczne podziękowania Pani dyrektor SP nr 4 w Pszczynie - mgr A. Latko oraz Pani dyrektor ZSP w Studzienicach - dr H. Nocoń oraz  za życzliwą pomoc organizacyjną, komisji konkursowej za oddaną pracę, nauczycielom matematyki za zainteresowanie konkursem i przygotowanie uczniów oraz oczywiście uczniom za przybycie i zmagania z konkursowym arkuszem.[HK]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!