Trwa tydzień z akcją "Kredkobranie"

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie,
Na początku ogromnie dziękujemy za Wasze otwarte serca i pomocne dłonie, na które co roku możemy liczyć jako odpowiedź na prowadzone w szkole akcje charytatywne i ekologiczne. Za nasze zaangażowanie w ubiegłym roku szkolnym kolejny raz zdobyliśmy Certyfikat „Szkoła z misją” i wierzymy, że również ten rok będzie pełen dorodnych owoców naszego pomagania.

Tymczasem zwracamy się z serdeczną prośbą o zaangażowanie przez ostatni wrześniowy tydzień w inicjatywę „Kredkobranie" podjętą przez Fundację Ignatianum z Krakowa. Zbiórka ma wesprzeć dzieci i młodzież o polskich korzeniach, mieszkających na terenie dawnych Kresów, którzy potrzebują naszej pomocy w postaci przyborów szkolnych i materiałów plastycznych. Kredkobranie ma być odpowiedzią na te potrzeby, a równocześnie ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z Polski pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc.

Zebrane dary przekażemy do koordynatora akcji z Akademii Ignatianum, a stamtąd trafią do polskich szkół i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i na Ukrainie.

O akcji można przeczytać również na stronie internetowej Fundacji Ignatianum, a tymczasem kto chętny, by się przyłączyć, może przynosić swoje dary
PRZEZ CAŁY NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ tj. DO PIĄTKU 27 września br.

Można podarować wszystko z materiałów papierniczych, plastycznych, zeszytów, piórników oraz przyborów, jakie dzieciom przydać się mogą w szkole /oczywiście muszą to być rzeczy wyłącznie nowe i nie używane/. Spakowane i podpisane dary serca oddajemy P. H. Kokot lub P. G. Nowak. Młodsze klasy mogą też oddać wychowawcom, a przedszkolaki paniom woźnym z przedszkola.

Serdecznie dziękujemy!

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
H. Kokot, G. Nowak

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!