Goście z Włoch w naszej szkole

Nauczycielki z południowych Włoch - Lara Palmirotta i Elisabetta Campanale - zakończyły w sobotę dwutygodniowy pobyt w Polsce. Nawiązana jeszcze w ubiegłym roku współpraca służyła poznaniu stosowanych w naszej szkole nowatorskich metod nauczania. Zgodnie z założeniami Erasmus+, nauczycielki obserwowały zajęcia prowadzone przez nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach, same też dzieliły się swoją wiedzą i przeprowadziły interesującą lekcję dla klasy 5.
Podczas swojego pobytu Lara Palmirotta i Elisabetta Campanale miały okazję spotkania z burmistrzem Pszczyny, panemDariuszemSkrobolem i zastępcą burmistrza, panią Barbarą Sopot-Zembok, odwiedzenia szkół podstawowych w naszej gminie, zwiedzenia zabytków Krakowa i Pszczyny. Uczestniczyły też w wielu aktywnościach organizowanych w tym czasie w naszej szkole: apelu z okazji Święta Niepodległości, warsztatach dla nauczycieli, warsztatach kulinarnych w Patio con Gusto, zajęciach sportowych w Śląskim Centrum Tenisa oraz warsztatach w bibliotece.
Cennym elementem współpracy między szkołami jest zainicjowanie kontaktu pomiędzy uczniami. Nauczycielki z Włoch przywiozły ze sobą listy dzieci, na które nasi uczniowie odpowiadają doskonaląc swoje językowe umiejętności.

[M.C.]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!