Tydzień bibliotek

Witajcie, od dnia dzisiejszego, jak co roku, uroczyście obchodzimy Tydzień Bibliotek. Potrwa on do 15 maja. Dzisiaj również obchodzimy Dzień Bibliotekarza:-) Dla mnie osobiście jest to dzień szczególny – wiecie, jak bardzo lubię swoją pracę i teraz, kiedy koronawirus spowodował, że codziennie wchodzę do pustej biblioteki jest mi trochę smutno, ale też trochę cieszę się.
Dlaczego?
Smutno mi, ponieważ biblioteka ma sens tylko wtedy, kiedy jest pełna dzieci – kiedy przychodzicie wypożyczyć sobie książkę, posiedzieć na dywanie w kąciku przy niskich regałach i pooglądać książeczki podczas przerwy lub po prostu porozmawiać (uczniowie klasy VIII – wiecie, o kim mówię;-) tak, tak – uśmiecham się do Was:-))). Lubię też bardzo i jest mi szalenie miło, kiedy przychodzicie przed lekcjami porozmawiać ze mną o książkach, ale nie tylko. Wtedy czuję, że moja praca ma sens. A teraz tego wszystkiego zabrakło… Jednak żyję nadzieją, że przecież za jakiś czas to wszystko minie i znowu spotkamy się w naszej przytulnej, miłej bibliotece, która staje się coraz piękniejsza.
I to jest powód, który mnie cieszy w tej trudnej sytuacji. Pamiętacie, że tuż przed zamknięciem szkoły do biblioteki zostały zakupione nowe regały na książki. W naszej bibliotece mamy ok. 11tysięcy książek! Pewnie niektórzy z Was złapali się teraz za głowę, bo ta liczba jest przecież bardzo wielka. Tak, to prawda – jest:-) Teraz codziennie moja praca wygląda tak, że każdą książkę biorę do ręki – jeżeli jest stara, zniszczona, poplamiona ląduje w specjalnym pudle na makulaturę. Jeżeli można naprawić ją, robię to – czyszczę z kurzu, podklejam rozdarte kartki, wklejam te wypadające, wymieniam okładki na nowe i układam na półkach. Przygotowuję też nowe przekładki na regałach – słowem: robię wszystko, żeby biblioteka była piękna, kolorowa i przytulna na Wasz powrót:-)
A tak to teraz wygląda:

Z okazji Tygodnia Bibliotek miałam plany na wiele atrakcji dla Was i z Waszym udziałem – niestety muszą one poczekać na przyszły rok. A już dzisiaj mam dla Was kilka innych propozycji – zachęcam, skorzystajcie! :-)

1. „Pani Bibliotekarka jaka jest, każdy widzi!”- namaluj mój portret, kiedy pracuję w naszej bibliotece (czy pamiętasz jeszcze, jak wyglądam?:-)). Technika dowolna. Zrób zdjęcie swojej pracy (poproś o pomoc starsze rodzeństwo lub kogoś dorosłego) i prześlij je na mój adres amiczka@zspstudzienice.pl. Prace utworzą wirtualną galerię.

2. Konkurs na cytaty o bibliotece i książce - w książkach, w internecie i gdzie tylko chcesz poszukaj cytatów o podanej tematyce – hasło napisz lub wyklej literkami wyciętymi z gazet, literkami-naklejkami na kartce z bloku, całość ozdób w dowolny sposób. Zrób zdjęcie swojej pracy (poproś o pomoc starsze rodzeństwo lub kogoś dorosłego) i prześlij je na mój adres amiczka@zspstudzienice.pl. Prace utworzą wirtualną galerię, ale też po powrocie do szkoły chcę stworzyć z nich „Studzienicką Księgę Cytatów o Bibliotece”, którą będzie można oglądać i podziwiać w naszej bibliotece. Zatem pamiętaj o schowaniu swojej pracy w bezpieczne miejsce, żeby nie uległa zniszczeniu.
Zachęcam do zrelaksowania się przy tych zabawach.
Przypominam, że za aktywność otrzymujecie punkty z zachowania i nagrody niespodzianki za udział w konkursie:-)

Z bibliotecznymi pozdrowieniami,
Agnieszka Miczka

 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!