14 marca - Święto Liczby Pi

14 marca, na całym świecie obchodzone jest Święto Liczby Pi.

Uczniowie naszej szkoły, w poniedziałek 15 marca, mieli możliwość skorzystania z palety wykładów organizowanych przez Uniwersytet Śląski z zakresu Matematyki, Chemii, Fizyki oraz Inżynierii Materiałowej.

Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali ciekawe Escaperoom-y, korzystali z możliwości kodowania, wykonywali eksperymenty związane z otrzymaniem wartości liczby Pi mierząc przedmioty domowe w kształcie okręgu, jak również rozwiązywali testy znajomości Liczby Pi stając się tzw. znawcą Liczby Pi.

Ciekawym doświadczeniem było odnajdywanie przez uczniów swojej daty urodzin w rozwinięciu dziesiętnym Liczby Pi, bo jak się okazuje jest ono nieskończone i można znaleźć w nim dowolną sekwencję liczb.

Każdej klasie został przedstawiony film edukacyjny na temat Liczby Pi. Ciekawostkami, które zainteresowały uczniów to między innymi fakt, że na dzień dzisiejszy wykryto ponad 13 bilionów liczb po przecinku Liczby Pi, czy to w jaki sposób ta magiczna liczba jest odkrywana w świecie muzyki, czy literatury.

Każdy kontakt z wiedzą poszerza nasze horyzonty i pozwala nam odkrywać świat!

Nasi uczniowie dołożyli kolejną cegiełkę do banku wiedzy, którą zdobywają na co dzień.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

W. Kosek, H. Kokot

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!