XXIX Ogólnopolski Finał "Czwartków Lekkoatletycznych"

Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży" co roku organizuje zawody pod nazwą „czwartki lekkoatletyczne”, w których uczestniczą dziewczęta i chłopcy w wieku 11, 12 i 13 lat, z ponad 80 miast Polski.
Podsumowaniem zmagań eliminacyjnych jest Ogólnopolski Finał, podczas którego młodzi lekkoatleci rywalizują w poszczególnych grupach wiekowych w biegach na 60m, 300m, 600m – dziewczęta, 1000m – chłopcy, ponadto w skoku w dal i wzwyż, rzucie piłeczką palantową oraz w pchnięciu kulą.
W tegorocznym Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi, który odbył się 17-19 czerwca wzięło udział ok. 1500 uczestników z 86 miast Polski, w tym również reprezentacja pszczyńskich szkół. Finał odbył się na Stadionie AZS w Łodzi. Czwartki Lekkoatletyczne weszły już na stałe do kalendarza ogólnopolskich imprez lekkoatletycznych. W tegorocznym finale reprezentantami Pszczyny byli również uczniowie naszej szkoły: Liliana P., Maciej M. i Franek K., którzy poprawili swoje dotychczasowe, najlepsze wyniki sportowe rywalizując z najlepszymi młodymi lekkoatletami z całej Polski i po raz pierwszy wzięli udział w prawdziwych lekkoatletycznych zawodach na murawie stadionu w Łodzi.
Wszystkim dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji czwartków la już od września!

[JP]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!