Za nami rok szkolny 2022/23

23 czerwca odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/23. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ mury naszej szkoły opuściło 49 absolwentów, którzy ukończyli klasę ósmą. W tej wzruszającej chwili towarzyszyli im rodzice, wychowawcy z klas 1-8, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz koleżanki i koledzy z klas 4-6.
Akademię rozpoczął wspanialy występ muzyczny Mikołaja, a następnie ósmoklasiści wyrecytowali wiersz Agaty Dziechciarczyk "Marzenia jak obłoki na niebie". Dziewczyny wykonały taniec z szarfami, zaprezentowano także humorystyczną uczniowską prognozę pogody, podczas której poznaliśmy różne typy uczniów-chmur. W podziękowaniu dla rodziców wysłuchaliśmy piosenkę "Kolejny krok" w wykonaniu Miłosza, który nie tylko śpiewał, ale również grał na ukulele. Wszyscy świetnie się bawili podczas skeczu prezentującego w humorystyczny sposób lekcję, a do którego komentarzem były fragmenty różnych piosenek. Na koniec ósmoklasiści w samodzielnie przygotowanym podziękowaniu wyrazili wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za wspólnie spędzone osiem lat. Kolejnym elementem akademii było pożegnanie przygotowane przez uczniów klas szóstych, podczas którego wykonali piosenkę oraz dali naszym absolwentom dobre rady i życzenia na przyszłość. Ósmoklasiści otrzymali od nich także bilet wstępu do szkoły ponadpodstawowej z życzeniami, by spełniali swoje marzenia, a ich osiągnięcia błyszczały jak dołączony do biletu symboliczny diament.

Po tej części nastąpiło rozdanie świadectw uczniom klas ósmych oraz wyróżnionym uczniom klas 4-6. Pani dyrektor wraz z zastępcą burmistrza, panią Magdaleną Czarnecką, która była także przez 1,5 roku wychowawczynią obecnej klasy 8b, wręczyły statuetki Absolwenta Roku, które otrzymały dwie Julki z kl. 8b. Gratulujemy!

Po oficjalnej części wychowawcy udali się wraz z uczniami do klas, by pożegnać się z nimi przed przerwą wakacyjną. Ósmoklasiści pożegnali się ze szkołą i klasą wzruszeni, ale także usatysfakcjonowani swoimi wynikami. Życzymy im powodzenia i trzymamy za nich kciuki!

[MP]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!