Noc bibliodetektywów

Noc bibliodetektywów to zabawa, na którą zostali zaproszeni uczniowie klas V i VI. 29 kwietnia w godzinach wieczornych w szkolnej bibliotece rozpoczęła się całonocna zabawa detektywistyczna. Fabułę tej zabawy wymyśliła pani Monika Pasierbek.

Z szafki hrabiego Witolda została skradziona cenna książka. Pracownicy trzech agencji detektywistycznych („Pękniętej podeszwy”, „Obluzowanej szczęki” i „Skaczących spodenek”) wyruszyli na poszukiwania złodzieja.

Wskazówki ukryte były w całej szkole, więc z pomocą latarek, tabletów i ołówków uczniowie wyruszyli na poszukiwania skradzionej książki. W czasie poszukiwań napotykali na łamigłówki, labirynty, „Czarne historie” i inne trudne zadania. Najważniejsze jest to, że książka, odnalazła się jeszcze przed północą, a złodziej został zdemaskowany.

Przed spoczynkiem detektywi mieli jeszcze czas na gry planszowe, zabawy z programem online „Portret pamięciowy” i robienie notatek na starej maszynie do pisania.

Zmęczeni udali się spać do biblioteki i świetlicy, a wcześnie raniutko rodzice odebrali ze szkoły, chyba trochę niewyspanych, ale zadowolonych bibliodetektywów.

[KP]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!