V Powiatowy Konkurs Historyczny "HENRYK SŁAWIK - SPRAWIEDLIWY WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA"

6 maja odbył się w naszej szkole V Powiatowy Konkurs Historyczny „Henryk Sławik- Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Katowicach, filią w Pszczynie. W konkursie wzięło udział 12 dwuosobowych reprezentacji szkół podstawowych z terenu powiatu pszczyńskiego (najwięcej z gminy Pszczyna). Uczniowie wypełniali test wiedzy oraz wykonywali zadania praktyczne przygotowane w oparciu o publikacje poświęcone naszemu tegorocznemu bohaterowi. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą o Henryku Sławiku, ale również umiejętnościami takimi jak czytanie ze zrozumieniem (zadanie polegało na porównaniu postaci Henryka Sławika z Ireną Sendlerową), pracą z mapą, pracą z materiałem ikonograficznym. Jury konkursu (dr Halina Nocoń – dyrektor ZSP w Studzienicach, dr Łucja Staniczkowa – prezes Bractwa Oświatowego Związku Górnośląskiego, mgr Cezary Waluszko – bibliotekarz WBP, filii w Pszczynie) wskazywało na szeroką wiedzę i umiejętności uczestników. Konkurs wygrali uczniowie z SP nr 4 z Pszczyny - Kamil Wiera oraz Mikołaj Wójcik. II miejsce przypadło ex aequo drużynie z SP nr 1 w Pszczynie i SP nr 16 w Studzienicach. III miejsce zajęła reprezentacja z SP w Suszcu.
Konkursowi towarzyszyła wystawa przygotowana przez pracowników Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, fili w Pszczynie. Nagrody i upominki dla uczestników ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach i Bank Spółdzielczy w Pszczynie. Dziękujęmy.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie zaś reprezentacji naszej szkoły za zdobycie II miejsca – Natalii Polok oraz Zosi Pławeckiej.

Zapowiedź naszego konkursu na oficjalnej stronie Samorządu Województwa Śląskiego 2014 ROK HENRYKA SŁAWIKA  

Informacja o naszym konkursie na oficjalnej stronie Samorządu Województwa Śląskiego 2014 ROK HENRYKA SŁAWIKA

 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!