Jak klasy pierwsze żegnały rok szkolny

Wtorkową atrakcją klas pierwszych była wędrówka na Studzienickie boisko LKS. Dzieci w czasie marszu zwracały uwagę na bezpieczeństwo oraz obserwowały przyrodę latem. Po dotarciu na miejsce, chłopaki obu klas rozegrali mecz. Pozostałe dzieci kibicowały oraz włączały się w zabawy, takie jak np. skakanie, wyścigi w workach, obserwacje przyrodnicze. Głównym mottem dnia była dobra zabawa na świeżym powietrzu!
W środę uczennice i uczniowie klasy 1 a wybrali się na ognisko do Ogrodu Państwa Pławeckich. Dzieci miały okazję obserwować leśne tereny, spacerować wśród drzew, pobawić się na placu zabaw, wziąć udział w zabawach z piłkami. Następnie każdy miał szansę upiec „kiełbasę” na ognisku, okazało się to wielką atrakcją. Nie zabrakło podchodów, dzięki ukrytym zadaniom wśród drzew, dzieci miały szansę podsumować wiedzę zdobytą w ciągu całego roku szkolnego. Pani Joanna wspomogła dzieci przy śpiewaniu, przygrywając na gitarze.  Czas minął szybko i przyjemnie!  Dziękujemy Państwu Pławeckim za poczęstunki oraz organizację tego niezwykłego dnia dla klasy!
W tym samym dniu, uczennice i uczniowie klasy 1 b wyruszyli na pieszą wycieczkę do pobliskich lasów. Celem była obserwacja przyrody oraz rozwijanie cech dobrego wędrowca. Nie zabrakło podchodów ani zabaw badawczych. Punktem odpoczynku był „Ośrodek nad Dokawą” w Piasku. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć mieszkające tam alpaki. Czekały ich również zabawy na świeżym powietrzu i poczęstunek. Dziękujemy właścicielom Ośrodka za gościnność!
Zakończeniem roku szkolnego dla obu klas było wręczenie medali z tytułem wędrowca. Było to podsumowanie całorocznych wędrówek! Uczniowie i uczennice klas pierwszych z uśmiechami wrócili do szkoły! Mamy nadzieję, że kolejny rok również będzie udany i pełen ciekawych wędrowniczych przygód!

[MB, DW]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!