„Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach?”

8 maja, w sali Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach po raz VI odbył się konkurs przyrodniczy dla klas II i III szkół podstawowych „Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach?”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzienicach we współpracy z Nadleśnictwem Kobiór, które udostępniło piękne miejsce do jego przeprowadzenia oraz ufundowało nagrody.
Tym razem do rywalizacji stanęło 11 drużyn z: ZSP w Jankowicach, ZSP w Wiśle Wielkiej, SP nr 8 w Rudołtowicach, ZSP w Studzienicach, SP nr 2 w Pszczynie, SP nr 1 w Pszczynie, SP nr 18 w Pszczynie, POPP w Pszczynie, SP nr 12 w Studzionce, SP nr 11 w Porębie, SP nr 7 w Ćwiklicach.
Zawodnicy zmierzyli się z pięcioma różnymi zestawami pytań, zagadek i łamigłówek przyrodniczych. Był m.in. test wiedzy ogólnej o lesie, czy rozpoznawanie drzew. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat znaczenia przyrodniczego i gospodarczego lasu oraz trybu życia wielu zwierząt leśnych.
Rywalizacja była bardzo wyrównana, a poziom umiejętności bardzo wysoki. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody, które wręczyli Pan Nadleśniczy Mirosław Niebrzydowski oraz dyrektor ZSP Pani Halina Nocoń.
Uczestnikom i ich nauczycielkom za przygotowanie zawodników dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom!
[AG]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!