Konkurs „Baśniowy świat”

5 listopada odbył się w szkole w Wiśle Wielkiej I Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „W krainie baśni i bajek” dla kl. II-III. Tematem przewodnim tego konkursu był „Baśniowy świat H. Ch. Andersena”.

Do konkursu zgłosiło się 9 drużyn z: SP nr 1 w Pszczynie, SP nr 3 w Pszczynie, SP nr 4 w Pszczynie, SP nr 7 w Ćwiklicach, SP nr 11 w Porębie, SP nr 12 w Studzionce, SP nr 14 w Wiśle Wielkiej, SP nr 16 w Studzienicach oraz SP nr 18 w Pszczynie. Celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.

Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Kamińska z kl. II i Izabela Maciąg z kl. III.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

I – wcześniejsze wykonanie pracy plastycznej dotyczącej baśni „Mała syrenka”,

II – rozwiązywanie zadań konkursowych dotyczących baśni H. Ch. Andersena „Coś”, „Latający kufer”, „Mała syrenka”, „Wszystko na swoim miejscu”.

Drużyny rozwiązywały krzyżówkę, odgadywały z jakiej baśni pochodzą cytaty, układały puzzle, decydowały o kolejności baśniowych wydarzeń, czy też na podstawie obejrzanej prezentacji o Andersenie uzupełniały zdania. W czasie rozwiązywania zadań uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością treści utworów, ale także zdolnością kojarzenia, szybkiego reagowania, myślenia i spostrzegawczości.

Nasz drużyna zdobyła 5 miejsce. Gratulujemy.

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!