Spółdzielnia GROSIK


     Minęło 100 lat od czasu, kiedy powstały pierwsze Spółdzielnie Uczniowskie w szkołach w Polsce i na świecie. W naszej szkole istniała spółdzielnia w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Po przerwie, działa nadal od 24 lat. Od początku opiekunem jest Danuta Wawrzyczek i od 2 lat Maria Bartas. Przez rok opiekunkami były Grażyna Nowak i Katarzyna Pławecka. Spółdzielnia jest laureatem wielu konkursów i zdobyła wiele nagród.

    W okresie od września 2013 roku Spółdzielnia Uczniowska poszerzyła działalność o koło młodych spółdzielców z klasy II, V i VI. Spółdzielcy spotykają się na przerwach i po lekcjach, realizując podjęte wg planu działania. Praca polega na przygotowaniu chętnych uczniów klasy V i VI do pracy w sklepiku szkolnym. Celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, ekonomicznych, zawodowych i biznesowych na etapie preorientacji zawodowej w zakresie szkoły podstawowej. Dzieci chętnie uczestniczą w różnych formach pracy, frekwencja jest zależna od rodzaju przydzielonych do realizacji zadań we wrześniu 2013 roku. Wśród najważniejszych są;

  • przygotowanie kadry do prowadzenia sklepiku uczniowskiego i prowadzenia Spółdzielni Uczniowskiej;
  • przygotowaniu bufetu w czasie dyskotek szkolnych;
  • akcja – zdrowa żywność;
  • kształtowanie nawyków oszczędzania, segregowania śmieci oraz celowego wykorzystywania nadwyżki bilansowej sklepiku;
  • zajęcia ekonomiczne polegające na liczeniu i segregowaniu bilonu i banknotów;
  • przygotowanie gotówki do zapłacenia rachunków;
  • propagowanie idei spółdzielczości w środowisku szkolnym, opartej na odpowiedniej kulturze zachowania i kształtowaniu odpowiedzialności za sklepik.

W roku szkolnym 2018/2019 opiekunkami półdzielni Uczniowskiej GROSIK są Pani Maria Bartas i Pani Mariola Bałuch.

     

 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!