Wiosenne Spotkania z Folklorem

24 maja Oliwia, Martynka, Karol i Wiktor brali udział w XIV Wiosennym Spotkaniu z Folklorem w Pielgrzymowicach. Przed zacną komisją pod przewodnictwem P. Marka Szołtyska zaśpiewali śląskie pieśniczki. Karol zaprezentował "Sztyry mile za Orawą";, Oliwia "Listeczku dębowy" oraz "Miałach jo chłopczyka", zaś Martynka w duecie z Wiktorem pieśniczkę "W Brzozowicach". Ich znakomite występy gromko oklaskiwali nie tylko członkowie komisji, ale również inni uczestnicy konkursu oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pielgrzymowicach.

Czekając na ogłoszenie wyników obejrzeli wystawę kwiatów i różnych przedmiotów wykonanych między innymi z papieru. Skorzystali również z urządzeń placu zabaw, gdzie spędzili przerwę oczekując na wyniki konkursu.

Za swój wspaniały występ Karol otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek, Oliwia zdobyła wyróżnienie, a Martynka z Wiktorem wywalczyli III miejsce. Warto dodać, że w konkursie tym nie było kategorii wiekowych czyli nasz pierwszak konkurował z gimnazjalistami!
Jesteśmy bardzo dumni z występów naszych uczniów. BRAWO!!!

[MB]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!