Zdrowo jem - jestem zdrów - kl. IIb

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy II b brali udział w projekcie "Zdrowo jem - jestem zdrów!". Głównym celem było  propagowanie postawy odpowiedzialności za swoje życie, poprzez uświadomienie uczniom, że zdrowe jedzenie, jako element zdrowego stylu życia, decyduje o długości i jakości życia. Dzieci brały udział w wielu formach działalności. Na początku poznały artykuły spożywcze, które sprzyjają zdrowemu odżywianiu. Dowiedzieli się, co tą są m.in ulepszacze, spulchniacze, konserwanty i 
dlaczego powinno się ich unikać. Główne zajęcia dotyczyły owoców i warzyw spożywanych przez dzieci. W przygotowaniu zajęć wykorzystano scenariusze zawarte w ogólnopolskim projekcie "Śniadanie daje moc".

We wtorek uczniowie klasy 2b podczas zajęć lekcyjnych przygotowali sałatki owocowe, które byłe efektem zajęć na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie sami obierali przyniesione owoce, kroili je na cząstki, mieszali je w miseczkach. Niektórzy urozmaicili swoje sałatki owocowe dodając bakalie. Wszyscy uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem, a przygotowane sałatki zjedli z wilczym apetytem w ramach drugiego śniadania. Zadowolone miny na zdjęciach świadczą o tym, że praca małych kucharzy sprawiła im wielką radość. Zachęcamy wszystkich do zdrowego odżywiania się i częstego spożywania owoców.


Kolejne zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania skupiły się przede wszystkim na wykonaniu soków owocowo - warzywnych. Na początku dzieci wysłuchały prelekcji p. pedagog na temat witam i związków mineralnych zawartych w owocach i warzywach. Później każdy miał okazję przygotować sok z przyniesionych przez siebie owoców i warzyw. Oczywiście przygotowane w sokowirówce soki zostały ze smakiem wypite. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie w grupach plakatów zachęcających do spożywania owoców i warzyw, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym.

 

Zakończeniem projektu będzie krótkie przedstawienie o zdrowym odżywianiu przygotowane dla przedszkolaków.

[MB]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!