"Pszczyna w czasach wielkiej wojny"

VII Powiatowy Konkurs Historyczny „PSZCZYNA W CZASACH WIELKIEJ WOJNY”
Już po raz siódmy, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzienicach był organizatorem Powiatowego Konkursu Historycznego. W tym roku temat konkursu brzmiał: „PSZCZYNA W CZASACH WIELKIEJ WOJNY”. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Odbył się w Stajniach Książęcych, po których uczniowie wraz z opiekunami zostali oprowadzeni przez przewodnika.
W tegorocznych potyczkach wzięło udział 12 dwuosobowych zespołów ze szkół podstawowych z terenu powiatu pszczyńskiego. Uczniowie wypełniali test wiedzy oraz wykonywali zadania praktyczne przygotowane w oparciu o wskazane przez organizatorów publikacje. Uczestnicy musieli dowieść nie tylko swojej wiedzy o I wojnie światowej i wydarzeniach, które miały miejsce w tym okresie w Pszczynie, ale również wykazać się umiejętnościami takimi jak: praca z mapą czy praca z materiałem ikonograficznym. Test i zadania miały przybliżyć uczniów do podjęcia współpracy ze słynnym reżyserem filmowym Stevenem Spielbergiem, który właśnie rozpoczął w Pszczynie pracę nad nowym filmem. Udało się to drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie. II miejsce przypadło w konkursie uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Czarkowie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Studzienicach. III miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Górze.
Wszystkim Uczestnikom, jak i Opiekunom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również Działowi Edukacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie za owocną współpracę oraz okazaną życzliwość.

[ACh-R] 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!