Sukces Krystiana w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych

W dniach 17-19 czerwca 72-osobowa reprezentacja uczniów pszczyńskich szkół podstawowych wzięła udział w Ogólnopolskim Finale XXII edycji Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się na Stadionie AZS w Łodzi.
W imprezie tej uczestniczyli przedstawiciele 86 miast i miasteczek Polski. Corocznie młodzi lekkoatleci rywalizują w 6 konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na 60 m, 300 m, 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy, skoku wzwyż i w dal oraz rzucie piłeczką palantową.
Czwartki Lekkoatletyczne weszły już na stałe do kalendarza ogólnopolskich imprez lekkoatletycznych. W tegorocznym finale reprezentantami Pszczyny byli również uczniowie naszej szkoły.

Krystian Pyrtek w rzucie piłeczką palantową przeszedł eliminacje,
w których rzucało ok. 100 zawodników i w ścisłym finale zajął 3 miejsce!!
Wynik - 71,50 m jest nowym rekordem życiowym Krystiana.

Pozostali nasi uczniowie: A. Wiera, J. Jurczak, P. Poterałowicz, K. Sakrajecki, K. Simka, P. Wiera, M. Żurawski, S. Kumor, A. Tomaszewska i F. Janosz również poprawili swoje dotychczasowe, najlepsze wyniki sportowe rywalizując z najlepszymi młodymi lekkoatletami z całej Polski. Wszystkim dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji czwartków la.
[JP]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!